[На головну]
Детальніше

06.12.2017

Перемога Профспілки

На звернення Профспілки працівників охорони здоров’я України до Прем’єр-міністра В. Б. Гройсмана Перший віце-прем’єр-міністр-Міністр економічного розвитку і торгівлі України С.І. Кубів підписав наказ щодо внесення змін до національного класифікатора професій ДК 003:2010 (Зміна № 7).
Зазначена зміна відновлює, скасовані раніше за ініціативою МОЗ України, професії працівників охорони здоров’я: «лікар-терапевт», «лікар-терапевт дільничний», «лікар-терапевт підлітковий», «лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «фельдшер з медицини невідкладних станів», «інструктор з трудової адаптації», «інструктор з трудової терапії», «фахівець з фізичної реабілітації», «сестра медична з лікувальної фізкультури», «сестра медична з масажу» (наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.10.2017 № 1542 «Зміна №6»).
Введені до класифікатора нові професії («лікар внутрішньої медицини», «парамедик», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «екстрений медичний технік», «асистент фізичного реабілітолога», «асистент ерготерапевта залишаються.
Звертаємо увагу, що для запровадження цих нових професій необхідно внести відповідні зміни до цілого ряду нормативно-правових актів, які регулюють професійні права та пільги працівників галузі, зокрема щодо права на оплату праці, скорочений робочий день, додаткову оплачувану відпустку, на пільгове пенсійне забезпечення тощо. Ці зміни має розробити МОЗ України за погодженням з Профспілкою.

Вважаємо затвердження Зміни № 7 безперечною перемогою Профспілки працівників охорони здоров’я України.

Наказ Мінекономрозвитку від 30.11.2017 № 1744 «Про затвердження Зміни № 7 до національного класифікатора України ДК 003:2010»