[На головну]
У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ МАСОВА ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНА АКЦІЯ ПРОТЕСТУ ПРОФСПІЛОК
7 жовтня  - у Всесвітній день дій за гідну працю у  Києві  відбулася масова попереджувальна акція профспілок України під гаслом «ЗАХИСТИМО СВОЇ ТРУДОВІ ПРАВА і СВОБОДИ НА ОБ'ЄДНАННЯ В ПРОФСПІЛКИ. ЗДОБУДЕМО КРАЩЕ ЖИТТЯ!».  У заході взяли участь тисячі представників всеукраїнських профспілок та територіальних профоб'єднань - членів Федерації профспілок України, представники ПрАТ "Укрпрофоздоровниця", ПрАТ "Укрпрофтур", апарату ФПУ. Люди вийшли на акцію протесту, щоб продемонструвати владі свою рішучість захистити законні права та інтереси спілчан, всіх людей праці.

Основні вимоги учасників акції:
1НІ – прийняттю антитрудових та антипрофспілкових законопроектів №№ 5371, 5388 і 2681 від влади.

STOP надуманій дерегуляції трудових відносин - самоусуненню Уряду і парламентської більшості від законодавчого гарантування трудових прав працівників та конституційної правозахисної функції профспілок!

ПРИЙНЯТТЯ  нового Трудового кодексу, який захистить людей праці.

Влада – руки геть від майна громадських організацій та профспілок!

2. Гарантувати забезпечення конституційного права громадян на повну і продуктивну зайнятість, гідну оплату праці, безпеку і здоров’я працюючим.

3. ДОСТУПНІ для населення справедливі ціни на український газ, тарифи на електроенергію та комунальні послуги;

Вільний ринок енергоносіїв не повинен знищувати вітчизняну промисловість, робочі місця і соціальну сферу.

4. Для скорочення бідності та соціальної нерівності затвердити Держбюджет України на 2022 рік з безумовним дотриманням визначених законами України розмірів грошових виплат і соціального захисту громадян, зокрема:

·       мінімальної заробітної плати – 6900 грн.;

·       мінімальної пенсії – 3600 грн.;

·       посадового окладу першого тарифного розряду у бюджетній сфері –6500 грн

5. До кінця цього року виплатити заборговану 140 тис. працівникам заробітну плату у розмірі майже 4 млрд.гривен.

Прийняти на VI сесії Верховної Ради України законопроекти, якими будуть гарантовані виплати працівникам у разі банкрутства підприємства.

Заробітна плата – власність працівника!   

6. Забезпечити  повну і своєчасну виплату лікарняних, декретних, соціальних послуг та пенсій! Припинити одержавлення самоврядних фондів загальнообов’язкового соціального страхування, ліквідувати дефіцит їх бюджетів та Пенсійного фонду.

7. Забезпечити конституційне право на якісну доступну освіту, медичні послуги, право молоді на перше робоче місце і молодій сім’ї на житло.

Учасники акції провели біля Кабінету Міністрів України мітинг, на якому виступили Голова СПО об'єднань профспілок України, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, представники ФПУ у парламенті Вадим Івченко та Сергій Рудик, представники членських організацій Федерації профспілок України.

Про ситуацію в галузях та регіонах України, готовність боротися за забезпечення прав та інтересів спілчан і працівників заявили під час мітингу представники медиків.

Профспілкова делегація зустрілася з Прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем та передала йому вимоги учасників акції профспілок.
Пресцентр Федерації профспілок України