[На головну]
 
Детальніше
09.02.2018

ВТОРИННА МЕДИЦИНА, ЗБІЛЬШЕННЯ ФІНАНСУВАННЯ ТА НОВІ ПРОГРАМИ: У МЕРІЇ РОЗПОВІЛИ ПРО ЗДОБУТКИ У СФЕРІ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я У ДНІПРІ


8 лютого у мерії Дніпра провели щорічну підсумкову колегію департаменту охорони здоров’я населення. Під час засідання обговорювали якісні зміни у сфері медицини та пріоритетні напрямки роботи галузі. Найкращим медичним працівникам вручили подяки від міського голови Бориса Філатова. Загалом, порівняно з минулим роком, місто збільшило фінансування медичної галузі з 352,6 млн грн до 427,2 млн грн.

«Минулого року пільгові категорії населення Дніпра отримали з бюджету на лікування та медикаменти понад 40 млн грн. Ця сума збільшуватиметься. Заплановано вже понад 70 млн грн. Наше місто також є учасником урядової програми «Доступні ліки». За минулий рік сімейними та дільничними лікарями було виписано понад 400 тис. рецептів за цією програмою. Відшкодовано близько 18 млн грн. Крім того, за ініціативи мера Бориса Філатова лікарі первинної ланки отримуватимуть 30% премії до своїх окладів, а на зарплатню для системи охорони здоров’я, для всіх медичних працівників сума збільшується до 170 млн грн», - розповів заступник міського голови Андрій Бабський.

Важливою темою залишається питання вторинної медицини, яке за сприяння мера Бориса Філатова на початку року вдалося зрушити з мертвої точки. Так, у власність міста повертаються перші 4 лікувальні заклади. Також до кінця цього тижня останній із дванадцяти міських центрів первинної медико-санітарної допомоги підключать до системи електронного запису до лікаря.

Наразі послугою «електронна реєстратура» користуються близько 40% від пацієнтів. Крім цього, у міській раді ухвалили унікальну програму надання паліативної допомоги в амбулаторних умовах. Упродовж наступних чотирьох років для удосконалення системи надання допомоги, зокрема, пацієнтам із невиліковними хворобами, місто виділить понад 40 млн грн. У Дніпрі створять і оперативні бригади загальної паліативної допомоги, в яких, зокрема, працюватимуть і співробітники територіальних центрів міста.

Водночас минулоріч для центрів первинної медико-санітарної допомоги було придбано 600 одиниць комп’ютерної техніки. Також за кошти міського бюджету центрами було придбано оснащення на суму 8,4 млн грн. А ще з 2016 року в центрах первинної медико-санітарної допомоги міста функціонують «Школи здоров’я». Тут понад 60 лікарів проводять тренінги з хворими на гіпертонічну та ішемічну хвороби серця, а також із пацієнтами з групи ризику розвитку серцево-судинних захворювань. Місто забезпечує і пільгову категорію населення лікарськими засобами. На це виділили 43 млн грн.

Триває й програма надання медичної та психологічної реабілітації учасникам АТО. Зокрема, це високотехнологічне зубне протезування. Також лікарі міських амбулаторій провели обстеження 16 тис. переселенців. Як відомо, у Дніпрі працюють 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, в структурі яких функціонують 74 амбулаторії загальної практики. Завдяки співпраці зі Світовим банком у мерії планують провести реконструкцію 7 амбулаторій, на земельні ділянки під якими місто має право постійного користування.