[На головну]
 
Детальніше
24.01.2018

Всеукраїнська селекторна нарада з питань реформування екстреної медичної допомоги23.01.2018 року у студії  Укртелекому за ініціативи первинної профспілкової організації Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва та ВГО «Всеукраїнська асоціація працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги медицини катастроф» відбулася Всеукраїнська селекторна нарада  за участю представників Професійної спілки працівників охорони здоров’я України, Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, кафедр «Медицини невідкладних станів», осередків  ВГО «Всеукраїнська асоціація працівників швидкої, невідкладної медичної допомоги та медицини катастроф», станцій ЕМД.
Метою заходу було обговорення проектів наказів МОЗ України, які викликали серйозні занепокоєння медичної спільноти.
2 січня 2018 року на громадське обговорення винесено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року №1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги», яким згідно з п. 6 з 01 січня 2023 року планується ліквідація лікарських та фельдшерських бригад. А також Наказ МОЗ України від 02.01.2018 року №4 «Про створення Державного підприємства «Агенція екстреної медицини» та проект Статуту Державного підприємства «Агенція екстреної медицини».
Більшість учасників наради зазначили, що проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року №1114 «Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги» є необґрунтованим та передчасним, і таким, що не відповідає Закону України «Про екстрену медичну допомогу», прийнятому у 2012 році, яким  вже передбачено реформування  екстреної медичної допомоги.